Bebek ve Çocuk Yolcu İçin Uçak Bileti

Bebek ve Çocuk Yolcu İçin Uçak Bileti

Sorgula, Kıyasla ve En Ucuza Satın Al

Bebek ve Çocuk Yolcu İçin Uçak Bileti

Bebek ve çocuk yolcu için uçak bileti, ayrı olarak alınmaktadır. Peki yaş sınrı nedir? Hangi yaş çocuk grubu bu yolcu sınıfına girmektedir. Henüz 12 yaşını doldurmamış yolcular çocuk yolcu sınıfına girmektedir ve bu imkanan faydalanabilirler. Uçak seyahatlerinde 2-12 yaş grubu her birey için ayrı bir koltuk alınmaktadır ve buna çocuk yolcu olarak isim verilmektedir. 1-23 aylık bebekler için ise ayrı bir koltuk alınma mecburiyeti bulunmamaktadır. Yenidoğan bebekler 48 saatten önce doktor raporu olsa dahi uçuş planına dahil edilemiyor. Bebeklerin uçak seyahatlerinde yer bulabilmesi için en az 7 günü doldurmuş olmaları ve herhangi bir seyahat engellerinin bulunmaması gerekmektedir. Bebeklerin seyahatleri için herhangi bir engelinin bulunmadığının doktor raporu ile birlikte ibraz edilmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Bebek ve Çocuk Yolcu İçin Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar

Uluslararası uçuş kurallarına göre bir bebeğe yalnızca bir yetişkin refakat edebilir. Eğer 2 bebeğiniz varsa ya sizin ile birlikte bir yetişkinin daha seyahat etmesi gerekmektedir ya da ikinci bebeğiniz için çocuk yolcu bileti alarak araba tipi puseti ile seyahat etmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın uçakta ki kabin memuru bebek yolcu için ayrı bir kemer temin etmek ile hükümlüdür eğer kemeri gelmezse lütfen ilgili kabin memurunu uyarınız.

Bebek ve Çocuk Yolcu Kurallari

Bebeğiniz ile seyahat edecekseniz dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise biletinizi günler öncesinden almanız gerektiğidir. Çünkü bebek yolcu kabulü uçakta ki bebek yolcu kemeri, bebek can yeleği ve bebek oksijen maskesi sayısına göre kabul edilmektedir. Eğer uçakta bu sayıyı aşan bebek yolcu bulunuyorsa sizin için yer olsa dahi bebeğiniz bu uçuşa dahil edilemeyecektir. Bu neden ile bilet rezervasyonunuzu önceden yaptırmanız daha doğru bir tercih olacaktır. Yoksa uçuşunuzu mecburen ertelemek zorunda kalacaksınız.

Tüm hava yolu şirketleri bebek ve çocuk yolcu uçak bileti için ayrı indirim ve kampanyalar yapar. Web sitemiz aracılığı ile kıyaslama yaparak en uygun bileti satın alabilirsiniz. Şimdi uçak bileti sorgulama sayfamızı ziyaret ederek en uygun bilet rezervasyonunu yapabilirsiniz. Tüm seyahatleriniz için web sitemiz aracılığı ie 7/24 bilet sorgulama ve rezervasyon işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPrint this page